78.Průjem

 

14 babských rad, které vám pomohou zatočit s průjmem

Rada č. 1: Borůvky

Borůvky představují přírodní zásobárnu nejrůznějších antioxidantů a pro své desinfekční a stavící účinky perfektně pomáhají s náhle vzniklým průjmem. Konzumovat je můžete čerstvé, zavařené nebo právě rozmražené.

Rada č. 2: Banán

Banán obsahuje mnoho vlákniny a hořčíku. Proto je jeho konzumace doporučena nejen dospělým, ale i dětem, které průjem trápí. Banán stačí rozmačkat a konzumovat po malých dávkách alespoň 5x denně.

Rada č. 3: Kuličky pepře

Vaše střeva hrají beatbox a vy nevíte, jak jim tohle vystoupení rozmluvit? Vytaste se na ně s účinnou zbraní, jejíž použití zvládnou ovšem jen ti nejotrlejší. Rozkousejte tři kuličky celého pepře a nechte působit. Účinek by se měl dostavit během několika hodin.

Rada č. 4: Černý čaj

Byť černý čaj obsahuje látky, které tělo dehydratují, k zastavení průjmu se používá několik dlouhých let. Čaj neslaďte a popíjejte průběžně během dne.

Rada č. 5: Sůl

Skvělých účinků dosáhnete také se solným roztokem. V menší skleničce s teplou vodou rozmíchejte dvě lžíce soli a po malých doušcích popíjejte.

Rada č. 6: Jablka a jablečný mošt

Přepadne-li vás průjem, nastrouhejte si jedno jablko ráno, v poledne a večer. Během dne také pravidelně popíjejte jablečný mošt zředěný vodou.

Rada č. 7: Malinové listí

Rostou-li vám na zahrádce maliny, připravte si z jejich lístků odvar. Jednu polévkovou lžíci usušených malinových listů přelijte vroucí vodou, nechte louhovat a pomalu popíjejte.

Rada č. 8: Černý rybíz

Pokud nemáte k dispozici samotné kuličky černého rybízu, skočte si do lékárny či obchodu alespoň pro rybízový sirup nebo džus. Už pouhé dvě sklenice tohoto tmavého zázraku mohou od průjmu pomoci.

Rada č. 9: Pelyněk

Při přetrvávajících průjmech se doporučuje spařit lžičku sušené kvetoucí natě pelyňku černobýlu čtvrt litrem vody. Odvar nechte 2 minuty louhovat a popíjejte jeden až tři šálky denně.

Rada č. 10: Heřmánek

Také heřmánek je znám pro své desinfekční účinky. Pokud vám už leze pelyněk nebo černý čaj krkem, připravte si heřmánkový čaj, který popíjejte alespoň po dobu dvou dnů.

Rada č. 11: Sušené švestky

Také ty mají "stavící účinek". Pokud vám suché plody nechutnají, můžete je přes noc namočit do vody, ráno pak ohřát a konzumovat za tepla.

Rada č. 12: Kysané zelí

Že vás kysané zelí spíše prožene, než aby průjem zastavilo? Omyl! Také s ním dosahovaly naše babičky skvělých výsledků. Dopřejte si misku kysaného zelí ráno a večer a za pár dnů se problémů zbavíte.

Rada č. 13: Cibule a křen

Připravte si směs bílé čerstvě nastrouhané cibule s křenem a po lžičkách konzumujte. Za malou chvíli opět pocítíte desinfekční účinky těchto dvou zázraků, jež naleznou v naši kuchyni i domácí lékárně široké uplatnění.

Rada č. 14: Rýže a suchary

Abyste zbytečně vaše trávení nezatěžovali, několik dnů po odeznění průjmu konzumujte pouze bílou neochucenou rýži a suchary. Poté postupně zařazujte další potraviny a sledujte, co to dělá s vaším zažíváním.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky