75.Stravou proti rakovině .

Stravou proti rakovině

Co je to rakovina 

Rakovina je nádorové onemocnění způsobené nekontrolovaným růstem nádorových buněk, spojené s ničením okolních tkání, vytvářením metastáz a celkovým působením na organismus. Toto onemocnění je fenomén současnosti, se kterým se setkáváme stále častěji a ohrožuje nás i naše okolí.


Genetické předpoklady k rakovině

Rakovinu si mnohem více spojujeme s naší genetikou a geny, které jsme obdrželi, jak s životním stylem, který vedeme. Pravda je však přesně opačná. Toto potvrzuje i mnoho studií. Například podle vědeckého časopisu The New England Journal of Medicine uvádí, že geny biologických rodičů, kteří podlehli rakovině, neměly žádný vliv na vznik rakoviny u dětí, které nechali adoptovat. Na straně druhé, pokud adoptivní rodič zemřel na rakovinu, výskyt úmrtí na rakovinu u adoptovaných dětí se 5-násobně zvýšil. Všechny výzkumy rakoviny se shodují na následujícím: genetické faktory přispívají nanejvýš 15-těmi procenty k úmrtím způsobených rakovinou. 

Otázkou je také, proč rakovina, která dřímá v každém z nás, se neprojeví u každého.

Jak je možné, že v západních zemích - v Americe a Evropě je mnohem více lidí trpících rakovinou, či jiných civilizačních onemocnění než na východě - v Asii a Japonsku? Ano, je to v životním stylu, který vedeme a ve stravě jakou přijímáme. Jednoduše, neexistuje žádná jiná souvislost.


Strava jako prevence

A proto, zejména vhodně zvolená zásaditá strava dokáže být důležitou součástí prevence vůči rakovině, ale také lékem na její uzdravení. Kompletní změna stravy tělo detoxikuje a vytvoří v ní zásadité prostředí.Při přípravě vašeho "zdravějšího" jídelníčku mějte na paměti, že účinnost stravy se zvýší, pokud se bude skládat z co největšího počtu složek, to znamená, že klíč ke zdraví tkví iv její bohaté pestrosti.

kurkuma

Toto žluté koření pocházející z Indie je jedním z nejúčinnějších v boji proti této chorobě. Kurkuma, jako součást koření kari obsahuje totiž kurkumin, který nejenže odstraňuje karcinogeny, spíše než mohou narušit DNA, ale kromě toho potlačuje i zánětlivou bílkovinu, která povzbuzuje růst nádorů. Kurkuma navíc brání tomu, aby nádorové buňky pronikly do krevního oběhu, který potřebují k přežití a rozmnožování. Indové používají toto koření běžně, denně průměrně 1,5 až 2 gramy. Pro své protizánětlivé vlastnosti se hojně používá iv ajurvédské medicíně. Součástí kari koření je také pepř, které zvyšuje vstřebávání kurkuminu. Jelikož je však kurkuma v kari koření obsažena jen 20 procenty, je vhodnější použít přímo kurkumu v kombinaci s pepřem. Takto připravené koření můžete použít do polévek, omáček, k masu nebo zelenině.


zelený čaj
Zelený čaj je léčivý, protože obsahuje velké množství antioxidantů. Hlavně jeden z nich, nazývaný epigalokatechingalát - EGCG je velmi účinný, protože blokuje enzym, který podporuje růst rakovinných buněk. Studie prokázaly, že EGCG výrazně zpomaluje rozvoj leukémie, rakoviny prsu, prostaty, ledvin, kůže a úst. Čaj třeba pít pravidelně, denně si můžete dopřát i 4 až 5 šálků.


skořice

Skořice snižuje hladinu cholesterolu má antioxidační, antibakteriální a relaxační charakter. Nedávné výzkumy prováděné v Japonsku a Austrálii dokázali, že i pokročilá rakovina kostí, žaludku a střev může být léčena s úspěchem. Pacienti trpící těmito druhy rakoviny by měli užívat lžíci medu a 1/3 lžíce skořice měsíc 3x denně.


kopřiva
Kopřiva dvoudomá je u nás známou bylinkou, pomáhá při různých chorobách, čaj z ní čistí krev, podporuje tvorbu červených krvinek, je prý účinná při leukémii. Kromě toho je užitečná při chorobách močových a dýchacích orgánů, při kataru žaludku a střev, cukrovce a jiných chorobách látkové přeměny. Léčí zánět ledvin, i jater.


zázvor

Surový zázvor má intenzivní, pronikavou, až pikantní vůni. Je to antioxidant se silnými protizánětlivými vlastnostmi. Nápoj ze zázvoru pomáhá zmírnit pocit na zvracení při chemoterapii nebo radioterapii. Zázvor lze uchovávat v ledničce i 2-3 týdny, oloupat byste ho měli těsně před použitím. Pokud ho chcete déle skladovat, můžete jej neblanšírovaný zmrazit.


česnek, cibule, zelená cibulka, pažitka

Česnek sám o sobě má vynikající antibakteriální, protiparazitární, protiplísňové a protikvasinkové účinky. Kromě toho pomáhá při rozpouštění tuků, nánosů a krevních sraženin. Tyto účinky, pouze ve slabší míře mají i cibule a pažitka. Zelenina z této skupiny pomáhá regulovat krevní tlak, to znamená, že snižuje uvolňování inzulinu a růstového faktoru inzulínu, a tím i růst rakovinných buněk.

zelená listová zelenina: brokolice, bílé a červené zelí, květák, kapusta, špenát

Zelená listová zelenina obsahují látky s výrazně protinádorovými účinky, zejména sulforafan. U této zeleniny se doporučuje se jen velmi krátké vaření (3 - 5 minut), zejména brokolice ztrácí účinné látky při delším vaření, připravujte ji na páře nebo osmažte rychle na olivovém oleji. Ideální je jíst jejich syrové, nebo ve formě čerstvé šťávy.


Barevná zelenina: mrkev, paprika, rajče, červená řepa

Mrkev, brambory, dýně, paprika, červená řepa (červená řepa), rajčata a všechny druhy jasně zbarvené zeleniny a ovoce (žluté, červené, zelené, oranžové) obsahují hodně vitamínu A a lykopen. (Lykopen je nejsilnější antioxidant rostlinného původu, který pomáhá snížit riziko vzniku rakoviny iu lidí s genetickými predispozicemi k nádorům!). Obě tyto látky mají prokázanou schopnost zpomalit růst určitých rakovinových buněk. Vyvarujte se dlouhému vaření zeleniny, ideální je připravit je na olivovém oleji, vodě nebo v páře, a v co nejkratším čase. Výjimkou jsou snad jen rajčata, při kterých se lykopen uvolňuje právě při varení.Surovú zeleninu je třeba dobře rozkousat, abyste co nejméně zatěžovali tělo a zároveň se dostali právě k jádru živin. Účinné jsou i doma připravené zeleninové (nebo zelenino-ovocné) šťávy. Šťávy si připravte máčením, lisováním nebo mixováním a po přípravě šťávu ihned zkonzumujte, neodkládejte si ji na později, tedy udělejte si jen tolik šťávy, kolik v dané chvíli vypijete. Vyzkoušejte čistou mrkvovou šťávu nebo šťávu v kombinaci mrkev - řepa - citron, mrkev - špenát, mrkev - řepa - celer - petržlen.Voľte kvalitní (nejideálnější vlastnoručně vypěstovanou) zeleninu a ovoce. Pokud tuto možnost nemáte, zkuste si ji opatřit prostřednictvím přátel či známých. Kupujte produkty vypěstované v domácím prostředí, od místních prodejců, bio produkty a nezapomeňte jakoukoliv zeleninu a ovoce před konzumací velmi pečlivě omýt pod proudem teplé vody, aby se případné postřiky vyčistí.


Červené bobulovité ovoce: borůvky, maliny, jahody, ostružiny, rybíz, brusinky

Tyto chutné druhy ovoce řadíme mezi superpotraviny s vynikajícím obsahem antioxidantů, s výbornými vlastnostmi pro zdraví a vitalitu člověka, podporující imunitní systém a bojující proti rakovině. Žádná jiná bobulovin neobsahuje tolik kyseliny elagovej jako ostružina, a proto je dobrým pomocníkem na tlumení růstu tumorů. Brusinky vyléčí močové ústrojí, borůvky podpoří imunitní systém, zlepší stolici, maliny léčí záněty. V létě si dopřejte co nejvíce tohoto sezónního ovoce, pozor rychle se kazí, tak pokud je nevíte spotřebovat, raději si je hned zamrazte.


citrusové ovoce

Citrony, pomeranče nebo grapefruity, jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C. Kromě toho však citrusy obsahují velmi účinné fytochemické látky, např. polyfenoly, které mají schopnost zasahovat do procesů, které vedou k rakovinnému onemocnění. V různé odborné literatuře se uvádí, že působí přímo na rakovinné buňky, omezí jejich reprodukční schopnosti, a tím zastaví další vývoj nemoci.


luštěniny
Luštěniny jsou zralá semena rostlin z čeledi bobovitých. Patří sem hrách, čočka, fazole, bob, nebo cizrna. Tyto plodiny jsou důležité, protože obsahují velké množství rostlinných bílkovin (slouží jako náhrada masných bílkovin), škrobu, vlákniny, esenciálních mastných kyselin, vitamínů a minerálních látek. Díky vláknině podporují trávení a vážou na sebe toxické látky a tuky, které odvádějí pryč z těla.


Ořechy: vlašské, lískové, mandle

Ořechy obsahují řadu látek, které zpomalují rakovinné bujení, jako jsou omega-3 nenasycené mastné kyseliny, antioxidanty a fytosteroly. Jsou také zdrojem energie, vitamínů a minerálů. Dopřejte si denně hrst vlašských nebo lískových ořechů, či neloupaných mandlí.


granátové jablko

Granátové jablko je také bohaté na zastoupení polyfenolů, které jsou odpovědné za krásnou červenou barvu granátových zrníček. Polyfenoly jsou navíc silné antioxidanty, a proto je i šťáva z granátového jablka silným bojovníkem proti rakovině. Kromě toho granátové jablko čistí cévy a podporuje činnost srdce.


Tmavá - hořká čokoláda
Tmavá čokoláda (čím více procent kakaa tím lépe) obsahuje vitamíny, minerály a zejména silné antioxidanty, bojující proti volným radikálům, které mohou způsobovat rakovinu. Kakaové polyfenoly z tmavé čokolády snižují riziko vzniku rakoviny tlustého střeva. Antioxidanty zároveň slouží i jako ochrana před vedlejšími účinky chemoterapie. Tmavá čokoláda je také prospěšná pro mozek, srdce, cévy a díky serotoninem zlepšuje náladu. Pokud máte chuť na sladkosti, sáhněte právě po hořké čokoládě.

Ryby bohaté na omega-3 nenasycené mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny jsou potřebné pro správné fungování celého našeho organismu, mají výrazné protizánětlivé účinky a údajně také chrání proti některým druhům rakoviny. Denně si dopřejte dávku ryb: lososa, tuňáka, makrelu, sardinky, sleď, úhoře nebo pstruha. Pokud vám ryby "nevoní", zkuste alespoň rybí olej v kapslích.


lněná semena
Lněná semena jsou také výborným zdrojem omega-3 mastných kyselin, lignin a vlákniny. Protirakovinné zbraně semínek jsou ukryté právě v jejich nitru, proto je třeba je před konzumací umlít na kávovém nebo makovém mlýnku nebo důkladně podrtit v hmoždíři. Semínka smíchejte s čerstvým tvarohem, případně bílým jogurtem a takto konzumujte. Pozor, semena si nikdy Nemelte dopředu, protože se rychle kazí, ale namelte si jen tolik, kolik právě spotřebujete. Na snídani a na večeři si klidně dopřejte po dvě PL čerstvě rozemletých lněných semínek. K mletým semínkům a tvarohu můžete pro lepší účinky přidat i 100 procentní lněný olej, který si koupíte v bio potravinách. Lněný olej vzniká lisováním semen za studena, pozor však na to, jak jej skladujete, protože rychle oxiduje. Po otevření ho spotřebujte nejpozději do 3 měsíců a držte jej na tmavém a suchém místě v chladu. Lněný lej se používá výhradně na studenou kuchyni! Míchat jej můžete s čerstvým salátem, zelím, kapustou, brokolicí, cibulí, pórkem, nebo česnekem.
Kromě lněného oleje je zdrojem omega 3-mastných kyselin i olivový olej. Nejlepší je takzvaný panenský, lisovaný za studena, který se používá jako zálivka na saláty, do marinád, je vynikající v kombinaci s rajčaty, bazalkou a jinou zeleninou, použít jej můžete i na rychlé osmahnuté zeleniny ve wok pánvi.


Meruňkové jadérka - B17
MUDr. Dean Burk, dlouholetý ředitel NCI (Národní institut pro výzkum rakoviny, USA), jeden z nejvýznamnějších odborníků v oblasti biochemie, uvedl, že za 45 let, které věnoval studiu a výzkumu rakoviny, se nesetkal s účinnější látkou pro kontrolu rakoviny jako je vitamin B 17. (Vitamin B17 je v podstatě obchodní název pro látku ve světě známou pod názvem laetril). Laetril obsahuje mimo jiné molekulu látky, zvané amygdalin. Amygdalin můžeme najít ve více než 1 200 rostlinách, především však v jádrech meruněk a hořkých mandlí.


Houby šitake, maitake, reiši

I když tyto názvy zavání exotikou, popřemýšlejte o jejich zařazení do vašeho jídelníčku. Jejich účinky na zdraví jsou totiž různými studiemi dávno dokázané. Houba šitake pochází z Asie, kde si ji už tisíce let cení jako potravinu, ale i jako léčivo. Houba podporuje imunitní systém, pomáhá při vyčerpání, potížích se žaludkem, působí preventivně proti rakovině, dokáže brzdit růst nádorů a jejich bujení. Reiši se využívá i v tradiční čínské medicíně a její jméno je božská houba nesmrtelnosti. Byly prokázány její podpůrné účinky při léčení rakoviny prostaty.


kefír
I když je chuťově kyselý, vyvolává v těle zásadité prostředí. Kefírový nápoj má schopnost vyrovnat se v trávicím traktu s přemnoženými kvasinkami, bakteriemi, viry a stimulovat tak imunitní systém. Rozkládá těžko stravitelné látky a brání tak shromažďování a hnití potravy ve střevech. Kromě toho, že obnovuje střevní mikroflóru, léčí i zácpu, onemocnění žlučníku, jater, nemoci nervů, pomáhá i při vyrážkách, ekzémech a kvasinkových infekcích. Kefír zadržuje metastázy a brzdí jejich vývoj. Pokud s pitím kefíru li začít, třeba zpočátku pít menší množství a postupně ho zvyšovat.


čistá voda
Vodu potřebuje každá buňka našeho organismu, aby mohla správně vykonávat svou funkci. Denně vypijte i 2 litry vody, v vedrech, nebo zvýšené námaze i více. Voda také může chránit před rakovinou močového měchýře, protože tekutiny rozpouštějí všechny potenciální karcinogeny ukládajíce v moči. Pokud pijete vodu z vodovodu, nechte ji před tím odstát na 10 minut ve skleněné nádobě.

zakázaná strava

Následující potraviny mohou být jednou z příčin vzniku civilizačních onemocnění (i rakoviny), proto je podle možnosti vylučte ze svého jídelníčku. Jsou to zejména:cukr a sladkosti - koláče, sušenky, mléčná čokoláda, umělá sladidla, slazené bublinkové nápoje, alkohol, kravské mléko a sýry, červené maso a uzeniny, i ryby uzené, salám, párky, bílý chléb a bílá rýže, margaríny, jakékoliv ovocné a zeleninové šťávy kupované v lahvích a krabičkách, pasterované jsou kyselinotvorné. Pozor, zvýšený obsah cukru najdete iv čerstvém ovoci (např švestka, hruška), které proto doporučujeme konzumovat s mírou. Zredukujte i množství vajíček, pokud je ale máte rádi, volte ty z domácího chovu.
Zdravý životní stylNezapomeňte, že kromě změny stravovacích návyků je třeba upravit i váš celkový životní styl. Vznik nádorů podporuje i sedavý způsob života, málo pohybu, kouření a pasivní kouření.
Najde medicína zázračný lék na rakovinu?Medicína v tom má jasno. Lékař léčí léky. Léčí nemoc, nikoliv však člověka. Nehledá příčinu, ale spíše potlačuje symptomy projevů onemocnění. Jen těžko uvěřit, že v době, kdy farmaceutický průmysl dosahuje ročně miliardové zisky z prodeje léků nebo z nákladů na léčbu, má zájem o vynalezení rychlého, levného, ​​nebo nebodaj účinného léku. Právě naopak. Podle některých expertů by pro zajištění kvalitní lékařské péče stačilo 3000 léků, ale na světě dnes existuje přes 200 000 léků s ročním obratem několika set miliard.I když medicína nasadila do boje proti rakovině tak silné zbraně jako ozařování či chemoterapii, kolik lidí nakonec zemřelo na následky vedlejších účinků těchto terapií? Chemoterapie totiž ničí nejen nádorové buňky, ale i ty zdravé a ty, které jsou odpovědné za imunitu. Obvykle pacienti po této terapii pociťují silnou únavu, nevolnost, dochází k vypadávání vlasů a pacienti jsou doslova ještě více psychicky oslabení než při samotném onemocnění.I proto stále větší skupiny obyvatel, i některých lékařů, přišli k názorům, že za prvé není bezpodmínečně nutné rychlé zničení nádoru, a za druhé, že rakovina vůbec nemusí být smrtelné onemocnění. Je jen na vás, co si vyberete.
na závěrTímto článkem v žádném případě nezavrhl moderní medicínu. V případě akutního onemocnění, jako infarkt, či zánět slepého střeva je třeba je řešit rychle a efektivně. V případě rakoviny odpověď není jednoznačná, vždy závisí na konkrétním typu onemocnění nebo stupně. Je však vždy lepší a účinnější nejprve najít příčinu samotného problému a přitom podpořit přirozené samoléčení organismu.Častokrát je přitom třeba změnit celkový životní styl, zejména stravovací návyky a začít využívat zdraví prospěšné potraviny na denní bázi s přirozeně účinnou silou proti rakovině a jiným závažným onemocněním.Každý člověk by si měl svobodně a z dostatkem informací zvolit pro sebe ten zde představuje způsob léčby a zvážit všechny jeho žádoucí a nežádoucí účinky.

TOP 21 zásaditých potravin: Brání rakovině, obezitě i nemocím srdce

1. Okurka - obsahuje přes 90% vody. Dodává pokožce zdravý a mladistvý vzhled.

2. Meloun - patří mezi výborné čističe těla a jeho pH se pohybuje kolem 8,5. Přidejte si tuto superpotravinu do jídelníčku a vychutnávejte si ho vždy čerstvý. Platí to o všech melounech - žlutých, oranžových, zelených nebo klasických červených.

3. Pohanka - pokud stále ještě konzumujete pšenici, je to zřejmě proto, že jste ještě neobjevili pohanku. Její výživné látky zvyšují energii a udržují pocit zasycení po celý den. Pohanka posílí vaše srdce a udrží optimální zdraví celého kardiovaskulárního systému.

4. Olivový olej - zřejmě jste již slyšeli o zdravotních účincích olivového oleje. Opakování je však matkou moudrosti. Olivový olej obsahuje větší množství vitamínu E a mononenasycených mastných kyselin než jakákoliv jiná potravina.

5. Lněná semínka - tato semínka jsou výrazně zásaditá, mají vysoký obsah vlákniny, vitaminu E a také se vyznačují silnými protizánětlivými účinky. Kromě toho se cení i jejich schopnost snižovat návaly horka u žen po menopauze.

6. Avokádo - je plné mononenasycených tuků, které posilují srdce.

7. Banány - výborná superpotravina plná výživných látek.

8. Bobulovité ovoce - jahody, maliny, ostružiny či borůvky obsahují velmi mnoho antioxidantů.

9. Mrkev - má mnoho betakarotenu, který zlepšuje zrak.

10. Česnek - silné antibiotikum a výrazná schopnost snižovat krevní tlak.

11. Brokolice - snižuje cholesterol.

12. Hrozny - obsahují mnoho vitamínů a antioxidantů. Výborné pro pacienty s vysokým krevním tlakem.

13. Ananas - dobrý na hubnutí, záněty, revma a bolesti kloubů.

14. Petržel - detoxikuje střeva a ledviny.

15. Citrony - nejúžasnější zásaditá potravina (ačkoli chuť má kyselou, v těle působí zásaditě). Brání chřipce, rýmě a nachlazení.

16. Růžičková kapusta - silné protirakovinné účinky.

17. Kysané zelí a ostatní fermentované potraviny - důležitým zdrojem probiotických bakterií pro vaše střeva.

18. Květák - výborná náhrada chleba.

19. Grapefruit - vysoký obsah vitamínů A a C. Pozor, může zesilovat účinek některých léků.

20. Špenát - dokonalá zelenina, která obsahuje ohromné množství vitamínů a minerálů.

21. Papája - přírodní projímadlo. Dobře odstraňuje z těla toxiny.

 

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky