4.Přírodní antibiotikum

 


Nejlepší přírodní antibiotikum: Vyléčí každou infekci a zabije všechny parazity

Mnozí experti na zdraví z celého světa souhlasí, že jde o nejsilnější přírodní antibiotikum, jaké si můžete připravit sami doma.

Určitě ho vyzkoušejte - dokáže si poradit s téměř každou infekcí v lidském organismu a navíc usmrcuje i parazity, které se mohou nacházet ve střevech či jiných místech v těle.

Co všechno dokáže toto přírodní antibiotikum

Kromě bakteriálních infekcí a parazitů účinkuje výborně i proti virům, houbám a kvasinkám. Dále pomáhá detoxikovat tělesné orgány a zlepšuje cirkulaci krve či lymfy.

Tuto směs bylinek můžete použít i na dnes tak rozšířené kvasinkové infekce (candidu).


Jde skutečně o velmi silný prostředek, jehož sílu byste neměli podceňovat. Pomáhá také na různá chronická onemocnění, jako například:

  • artritida
  • revma
  • dna
  • cukrovka
  • vysoký krevní tlak
  • vysoká hladina cholesterolu v krvi

Nejlepší na něm je to, že neobsahuje žádné nebezpečné chemikálie, protože se skládá z čistě přírodních ingrediencí.

Dost bylo ale slov, pojďme se nyní podívat, jak si ho připravíte.

ingredience

Na jeho přípravu budete potřebovat následující suroviny:

  • 700 ml jablečného octa
  • 0,5 dcl očištěného a utřeného česneku
  • 0,5 dcl na jemno nakrájené cibule
  • 2 čerstvé feferonky (čím štiplavější, tím lépe)
  • 0,5 dcl nastrouhaného zázvoru
  • 2 polévkové lžíce nastrouhaného křenu
  • 2 polévkové lžíce práškové kurkumy
  • 1 skleněnou nádobu o objemu 1 litr (například sklo na zavařování)

*Pokud byste si chtěli připravit menší množství přípravku, například jen 0,5 litru, pak použijte poloviční dávky všech jednotlivých složek.

  1. Vložte všechny suroviny do skleněné nádoby a zalijte je jablečným octem až po tu část, kde se začíná zužovat hrdlo (pár cm od vrchního okraje).
  2. Dobře to celé zamíchejte.
  3. Nádobu uzavřete a umístěte na tmavé a suché místo, například do spíže.
  4. Celý nálev necháte odstát přibližně 2 týdny. Občas obsah promíchejte - ať už zatřesením lahví nebo otevřením a použitím lžíce.
  5. Po 2 týdnech obsah přeceďte přes gázu, nějakou látku nebo trychtýř se sítkem. Pro co nejlepší výsledek je vhodné zbytek ještě přes látku vyždímat, aby z něj vyšla veškerá šťáva.
  6. Scezenou tekutinu znovu uskladněte v uzavíratelné skleněné nádobě.
  7. Hotovo. Vaše nejmocnější přírodní antibiotikum je hotové!

užívání

Jak jsme již uvedli, jde o velmi silný prostředek, proto jej užívejte s mírou a opatrností. Má velmi výraznou a štiplavou chuť.

Užívejte denně 1 polévkovou lžíci (respektive 3 čajové lžičky). Nejlepší je rozředit si denní dávku na 3 části, čili 1 čajovou lžičku 3 krát denně.


Chcete-li můžete to užívat přímo a za tím ke zmírnění chuti pojíst měsíček pomeranče. Když je to však na vás příliš silné, můžete si to rozředit ve sklenici s vodou.

V případě akutních nebo silných infekcí můžete zvýšit dávkování na 6 krát po 2 čajových lžičkách denně.

Pro prevenci a léčbu chronických onemocnění uvedených v úvodu (artritida, dna, vysoký krevní tlak, cholesterol a podobně) stačí užívat dlouhodobě 1 čajovou lžičku denně.


Je to bezpečné i pro děti či těhotné ženy. V těchto případech však vždy užívejte přípravek zředěný s vodou a v menším množství, například 1/2 čajové lžičky denně

Převzato z https://prirodajelek.cz

Nejlepší přírodní antibiotika najdete doma v kuchyni

Když jsme nemocní, chce to léky. Proč ale do sebe dostávat zbytečnou chemii, když existují přírodní antibiotika? Podívejte se, o jaké se jedná. Většinu lidí překvapí, že to nejsou žádné nedostupné byliny, nebo exotické plodiny, ale věci, které máme běžně doma, třeba v naší kuchyni. Jaké to jsou?


Křen

Známý doplněk k pečenému masu, nebo třeba k párku či klobásám. Zároveň jde ale i o přírodní antibiotikum které dokáže velmi dobře bojovat s problémy, které se nacházejí v ústní dutině, hltanu, ale i nosu. Ideální je pravidelně užívat čerstvý strouhaný křen společně s medem, který také prospívá a lehce neutralizuje silnou chuť a vůni.

Brusinky

I ty patří mezi známá přírodní antibiotika. Mají velký pozitivní vliv především na močový měchýř a vylučovací soustavu, kde mohou zastavit jakékoliv bakterie a také infekce. Stejně tak jsou silnými antioxidanty, které chrání před volnými radikály. Jsou i dobrým pomocníkem při nachlazení a mají obecně dobré protizánětlivé a diuretické účinky. Jíst je lze samotné sušené nebo nakládané, či se napít brusinkového čaje.

Česnek

I když vám příliš nevoní, myslete na fakt, že také patří mezi přírodní antibiotika, a tak není na místě se mu vyhýbat. Dokáže nejenom z lidské krve odstranit parazity, viry, ale i bakterie. Dokáže vyčistit orgány, stejně jako prospěje dýchacím cestám. Také předchází vzniku krevních sraženin. Unikátem jsou jeho protirakovinné, ale i antioxidační vlastnosti. Ideální je konzumovat ho čerstvě prolisovaný, smíchaný s medem, který potlačí jeho ostrost.

Bazalka

Populární koření, které se využívá hlavně v italské kuchyni. I ta je známým antibiotikem, jelikož má dezinfekční a anti bakteriální vlastnosti. Umí chránit tělo před řadou infekcí, pomáhá odstranit bolesti v krku, stejně jako si poradí se záněty, i bolestí hlavy. Ideální použití je vzít pár listů bazalky a ty jenom tak převalovat a lehce žvýkat v ústech. Jednoduché a efektivní.

Borůvky

Není známějšího antioxidantu, než jsou borůvky. Jsou však také antibiotikem. Ne nadarmo se jim říká přírodní aspirin. Dokážou dobře tlumit i výrazné bolesti hlavy, stejně jako velmi dobře pomáhají i při výraznějších zánětech. Umí blokovat bakterie v močovém traktu a obecně brání rozvoji a výskytu jakýchkoliv infekcí. A jak je jíst? Samotné, v dezertech, ale třeba i v koktejlech.

Přírodní antibiotika

Cibule

Má antibiotické, protivirové, protiastmatické účinky. Obsahuje flavonoidy, enzymy, vitaminy C, K, B a kyselinu listovou. Čistí zažívací orgány, snižuje hladinu cukru v krvi, srážlivost krve, krevní tlak, odstraňuje nervozitu a nespavost. Prospívá při zánětu ledvin,léčí chřipku, nachlazení i kašel a vyhání střevní parazity.

Česnek

Působí jako antibiotikum a antiseptikum. Hubí střevní parazity, upravuje střevní mikroflóru, posiluje činnost srdce, rozšiřuje cévy a zlepšuje krevní oběh. Navíc podporuje proudění lymfy, reguluje krevní tlak, snižuje cholesterol, zvyšuje sexuální potenci a podporuje tvorbu pohlavních hormonů. Umí regulovat hladinu cukru v krvi.

Borůvky

Dezinfikují střeva, staví průjem, léčí bolesti v krku a angínu. Pomáhají při oslabení zraku, hubí E.Coli. Čaj z borůvkového listí snižuje hladinu cukru v krvi. Dodávají vitamin C, E, K, B1, B2, B6, železo a vlákninu. Jsou považovány za antibiotikum.

Brusinky

Umějí dezinfikovat močové cesty a hubit parazity. Obsahují cenný vitamin C.

Lichořeřišnice větší

Hubí streptokoky a E.Coli, dezinfikuje močové cesty, léčí záněty v krku a angíny.

Křen

Zabírá proti nachlazení, rýmě, při virových onemocněních. Povzbuzuje činnost žaludku a střev, zvyšuje tlak, čistí krev, působí mírně močopudně. Obklady se přikládají při zánětech a bolestech revmatického nebo nervového původu.

Zázvor

Vedle antiseptického a protizánětlivého účinku působí povzbudivě.Užívá se při horečce, žaludečních nevolnostech a kinetóze. Osvědčil se i při nevolnosti v těhotenství. Podporuje chuť k jídlu a působí příznivě na zažívání.Zmírňuje pálení žáhy, nadýmání a plynatost.Je vhodný preventivně proti nachlazení, chřipce a virovým onemocněním. Zmírňuje bolesti hlavy a stavy napětí. Při zánětech ho lze zevně přikládat na postižená místa.

Potraviny jako medicína

Jídlo neslouží pouze jako palivo, pokud se člověk stravuje střídmě a vybírá si i správné potraviny, společně s pohybem a dalšími zdravými zvyky si může pěstovat pevné zdraví.

Možná to zní jako utopie, ale je to možné. Když už, tak se doporučuje jíst čerstvé a kvalitní potraviny co nejčastěji. Přinášíme vám také seznam potravin, které mají léčebné vlastnosti, abyste nejdřív zkusili zdravotní neduhy léčit přirozenou cestou, než sáhnete po lécích tlumících bolesti. Na rozdíl od potravin, jsou plné chemie.

20 tipů na přírodní léky z vaší kuchyně

1. Zázvor - mírní bolest svalů, kloubů, bolest v krku. Obsahuje protizánětlivé látky gingeroly

2. Hřebíček - výtečný na bolesti zubů a onemocnění dásní. Obsahuje přírodní látku eugenol, která funguje jako účinné anestetikum

3. Jablečný ocet - je v podstatě takový všelék. Je vhodné mít jej doma po ruce. Pomáhá zmírnit pálení žáhy

4. Kurkuma - kurkuma je 30x účinnější při zmírnění bolesti jako acylpyrin, paracetamol nebo ibuprofen. Toto koření pomáhá zmírnit chronické bolesti až o 50 % u osob, jež trpí artritidou nebo fibromyalgií

5. Česnek - o česneku bylo napsáno mnoho. Pomáhá tlumit bolest a ničí viry a bakterie

6. Višně - ulevují od bolesti kloubů a hlavy. Višňová šťáva pomáhá při problémech se spánkem

7. Oves - dokáže zmírnit bolesti endometriózy. Chcete-li ukončit bolest a křeče, konzumujte stravu bohatou na oves

8. Ryby - zánětlivé onemocnění střev, syndrom dráždivého tračníku nebo poruchy trávení pomůže zmírnit konzumace cca 500 g ryb týdně. Omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA jsou silné protizánětlivé látky nacházející se v rybách

9. Jogurt - zmírňuje PMS. Konzumace 2 kelímků jogurtu denně pomáhá zmírnit příznaky spojené s PMS o 48 %. Je bohatý na vápník/prospívá kostem

10. Sůl - má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Je schopná ničit choroboplodné zárodky zodpovědné za bolest a otok.

11. Ananas - výtečný pro střeva a žaludek. Pomáhá předcházet zažívacím potížím

12. Máta peprná - výtečná na zklidnění zažívání, zmírňuje PMS, uklidňuje bolest svalů

13. Hroznové víno - uvolňuje cévy a zlepšuje prokrvení poškozených tkání. Ulevuje tak při bolestech zad, neboť zádové obratle jsou závislé na okolních cévách

14. Rajčatová šťáva - zmírňuje křeče v nohách

15. Káva - pokud už sáhnete po léku, třeba proti bolesti hlavy, pak káva zvyšuje jejich účinnost o 40%

16. Len - pomáhá od bolesti prsou. Obsahuje totiž fytoestrogeny, látky, které potlačují bolesti prsou. Pokud chcete využít jeho zdravotní přínosy naplno, nasypte si ho na ovesné vločky, do zeleninových omáček, jogurtu či smoothies

17. Borůvky - pomáhají léčit infekci močového měchýře

18. Med - ničí viry, snižuje zánět, urychluje hojení

19. Křen - odstraňuje problémy s dutinami. Zlepšuje průtok krve do dutin a pomáhá je odvodnit

20. Voda - voda je všelék a ideálně se doporučuje ji pít teplou. Mnoho zdravotních neduhů plyne z dehydratace. Jsou-li naše tkáně dobře hydratované, umožňují kloubům pohybovat se a klouzat po sobě bez bolesti

Med a hlíva? Životodárné spojení

Med je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, a to především díky svojí schopnosti ničit viry a bakterie. Ve spojení s beta-glukany získanými z hlívy ústřičné se jeho blahodárné účinky ještě zvýrazňují.

Beta-glukany chrání zažívací trakt

Beta-glukany se podílejí na ochraně střevní stěny a jsou tak dobrou prevencí proti rakovině tlustého střeva i konečníku. Pomáhají zároveň stabilizovat krevní cukr, zlepšují hojení ran pacientů po operacích a pomáhají zlepšit stav organismu po ozařování nebo chemoterapii. A v současné době jsou testovány při léčbě rakoviny zažívacího traktu, plic i žaludku a při léčbě neurologických nádorů.

Med chrání srdce a léčí kašel

Pravidelná snídaně s medem snižuje hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání před infarktem. Med také ulevuje při zadýchávání a posiluje srdeční tep, vrací cévám a žilám jejich pružnost. Skvělý je také na artritidu, infekce močového měchýře a bolesti zubů. Tradičně zabírá na nachlazení, chronický kašel a dokonale pročistí průdušky. Je úspěšný i při léčbě bolestí žaludku a chrání před žaludečními vředy. Jeho pravidelná konzumace posiluje bílé krvinky v boji s viry a bakteriemi. Skvělý je i na pupínky či kožní infekce, ekzémy i pásový opar.

14 přírodních antibiotik pro boj s infekcemi, o kterých podle farmaceutických společností nemáte vědět

Antibiotika obvykle začínají bojovat s infekcí několik hodin po užití, a pokud nechcete, aby se infekce znovu objevila, pak byste měli léčbu dodržovat až do konce. Pokud léčbu přerušíte, pak se bakterie vůči lékům mohou stát imunními.

Zázračný česnek

Mnoho infekcí, např. virových, nakažlivých a parazitických, lze úspěšně vyléčit česnekem, který má silné antimikrobiální, antibiotické, antivirotické a fungicidní účinky. Jezte několik stroužků česneku denně a ochráníte se před řadou chorob.

Cibule

Pro osoby s citlivým žaludkem a pro ty, kteří nemají rádi česnek, může být lepší variantou cibule. Cibule může zmírnit bolest, chránit před nachlazením a chřipkou a celkově zklidňuje tělo.

Zázvor

Je známo, že zázvor dokáže vyléčit nachlazení a chřipku. Bylo prokázáno, že při požití zázvoru se zvyšuje teplota našeho těla a začínáme se potit. Při pocení se vytváří látka, která dokáže přemoci mikroby a má antimikrobiální účinky.

Extrakt z grepových semínek

Grepový extrakt chrání před plísněmi, bakteriemi a viry díky svým antiparazitickým účinkům. Získává se z přírodních grepů a nemá vedlejší účinky.

Papričky Habañero a křen

Tento zdroj vitaminu C vám dodá energii, posílí vaši imunitu a chrání před některými infekcemi a chorobami. Zajistí také lepší průtok krve do různých částí těla.

Vitamín C je velice důležitý pro imunitní systém a chrání vás před chorobami, léčí hadí kousnutí a bakteriální a virovými infekcemi. Napomáhá také rychlejšímu hojení ran a obnově kůže.

Skořice

Esenciální olej skořice spadají do kategorie "antimikrobiálních" potravin a používá se jako koření i lék. Má schopnost zastavit množení bakterií i plísní. Nedávná studie prokázala, že toto koření lze použít jako náhražku běžných potravinových doplňků. Směs skořice a medu Manuka funguje jako látka snižující překrvení, lokální pojivo, které přilne k pokožce a zubům, snižuje náchylnost k nachlazení a chřipce a podporuje zažívání.

Jablečný ocet

Jablečný ocet obsahuje kyselinou jablečnou, která organismus chrání před virovými a nakažlivými chorobami. Je smrtelná pro řadu bacilů, které napadají krk, a funguje jako utěrka, která do sebe nasaje bacily a toxické látky z krku a okolních tkání.

Med Manuka

Vědci prokázali, že med Manuka dokáže zabíjet mnoho patogenů, např. zlatého stafylokoka MRSA, který se živí mikroskopickými organismy. Dále bylo vědecky prokázáno, že léčené mikroskopické organismy si nevytvořily rezistenci, díky čemuž je med opravdu účinný. Povědomí o medu Manuka se mezi lidmi začíná rozšiřovat a řada obchodů, supermarketů a internetových obchodů začíná prodávat produkty označené jako léčivý med Manuka.

Eukalyptus

Esenciální olej eukalyptu má antiseptické účinky a používá se jako antibiotikum. Před konzumací byste ho měli smísit s olivovým nebo mandlovým olejem.

Echinacea

Tato úžasná rostlina posiluje imunitu a funguje jako prevence proti různým infekcím. Má silný protizánětlivý, analgetický a antioxidační účinek.

Olivové listy

Extrakt z olivových listů lze použít k léčbě infekcí a olivový olej je známý pro své antibakteriální, fungicidní a antivirotické účinky a také díky své schopnosti zabíjet kvasinky a podporovat růst dobrých bakterií.

Myrha

Myrha je po staletí považována za lék, což je ostatně zmíněno i v Bibli. Je to úžasné antibiotikum, antiseptikum a antivirotikum. Lze ji užívat orálně, jako kloktadlo, nebo k omývání ran. Myrha je dobrá na bolest v krku, bronchitidu, bolest v ústech a zápach z úst.

Vodilka kanadská

Jedná se o další bylinku s antibakteriálním a fungicidním účinkem, používanou v antibiotikách. Nejčastěji se používá při léčbě zánětů dutin, vaginálních infekcí, bolavého krku a ušních infekcí.

Další bylinky a koření

Na naší planetě se vyskytuje spousta dalších přírodních léků, včetně: estragonu, bobkového listu, hřebíčku, baptisie jižní, majoránky, chilli, kmínu, rozmarýnu, kopru, koriandru, bazalky, muškátového oříšku, šalvěje máty, petrželky, oregana, hořčice, nového koření, římského kmínu, tymiánu, pepře, kardamomu, anýzu, fenyklu, atd.

Nejsilnější přírodní antibiotiku z doma běžně dostupných přísad. Přes zimu stačí užívat jednu lžičku denně

Česnek je právem řazen mezi superpotraviny, a to nejen proto, že skvěle chutná a je univerzálním dochucovadlem většiny pokrmů, ale také pro široké spektrum účinků na lidský organismus. Česnek je možné konzumovat v různých podobách - od syrového stavu přes odvary až po pečenou úpravu.

Málo lidí však využívá česnekového sirupu, jehož příprava je velmi jednoduchá a který lze užívat jako standardní přírodní léčivo při různých zdravotních problémech, které zahrnují respirační problémy a astma, kašel (i dlouhodobý), bolesti v krku, infekce dýchacích cest či chronickou bronchitidu.

Jak si připravit česnekový sirup

Na tento recept budete potřebovat pouze 4 ingredience. Sirup lze pak užívat denně v malých dávkách jako přípravek prevence respiračních onemocnění. Pro výrobu si připravte:

  • med - 1 dcl
  • organický jablečný ocet 0,5 dcl
  • česnek - 1 hlava
  • voda - 1,5 dcl

Příprava česnekového sirupu pak zahrnuje následující kroky:

  1. Česnek nasekejte nebo rozdrťte a vložte do připravené nádoby.
  2. Přimíchejte med a ocet, a poté dolijte vodu.
  3. Po důkladném zamíchání nalijte směs do uzavíratelné sklenice.
  4. Nechte směs louhovat minimálně 12 hodin.
  5. Poté směs sceďte a necháte v uzavřené sklenici.
  6. Po scezení sirupu je nutné jej uchovávat ve tmě a chladu.

Proces louhování je velmi důležitý, jelikož umožňuje spojení účinných látek všech použitých ingrediencí. Synergií těchto látek pak získáte léčivo s širokým použitím, které lze užívat také preventivně, před prvním užitím ovšem počkejte minimálně jeden den.

Užívání a účinky ingrediencí

Sirup se užívá buď pravidelně (každý den) v množství 5 kapek, nebo jako léčivo při akutních problémech. V případě respiračních potíží, kašle nebo nachlazení užívejte 1 lžíci každé dvě hodiny. Účinné látky, které sirup obsahuje, pochází nejen z česneku, ale také z medu a jablečného octa, které působí na organismus rovněž blahodárně.

Česnek

Jak už bylo řešeno, česnek je superpotravina a přírodní antibiotikum, které působí antibakteriální a antifungálně. Jeho hlavním přínosem je tedy ničení mikroorganismů (patogenů), které nemoci způsobují.

Med

Obdobně jako česnek, i med je považován za superpotravinu, která sirupu nedodá pouze nasládlou chuť, ale také látky působící protizánětlivě a podporující antibakteriální účinky česneku. Med zároveň obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které posilují imunitu, a současně působí jako antioxidant.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je prostředkem, který zmírňuje vliv virových onemocnění na organismus. Vedle antivirových má také antibakteriální účinky a obsahuje prospěšné bakterie a živiny, které podporují rozvoj střevní mikroflóry. Jako přísada sirupu tak doplňuje další dvě složky o přidanou antivirovou charakteristiky a současně pomáhá podporovat imunitní systém.

https://www.zdravestravovani.eu

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky