8.Jak si zlepšit zrak

 

Jak si zlepšit zrak i bez operace? Udržujte oči v dobré kondici pomocí těchto metod

Špatný zrak je nejčastěji spojován s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí. Ať už patříte do první nebo druhé skupiny, mezi hlavní příčiny poškození zraku patří především výživa, genetika, únava a stárnutí. Existují ale také metody, díky kterým se vám zrak může zlepšit. Jsou jednoduché a nezaberou příliš mnoho času.

Akupresura

Každý den si masírujte bod kolem koutků očí. Dělejte to několikrát denně po dobu 5 - 10 vteřin. Pokud máte možnost, přidejte k tomu ranní procházku naboso. Třicet minut denně pomůže zlepšit zrak díky optickým nervům spojenými s chodidly.

Mandle

Mandle zlepšují zrak díky omega-3 mastným kyselinám, antioxidantům a vitamínu E. Zároveň pomáhají zvyšovat soustředění a paměť. Do vody namočte 5 - 10 mandlí a necháte přes noc. Následující ráno je oloupejte a namelte. Pijte se sklenicí teplého mléka každý den po dobu několika měsíců.

Časté mrkání

Jedna z nejjednodušších metod, jak si zlepšit zrak. Mrkání je přirozený způsob, jak obnovit vlhkost očí, proto se ujistěte, že mrkáte každých 5 - 6 vteřin. Můžete také oči zavřít na dobu 5 - 10 sekund a poté otevřít. To se vám bude především hodit, pokud často pracujete na počítači. Vaše oči si tímto způsobem budou moci odpočinout.

Cvičení očí

Do cvičení očí zahrňte pohyby nahoru a dolu, ze strany na stranu, šikmo nahoru a dolu, kroužení po směru hodinových ručiček a naopak, šilhání ke kořeni nosu a vytřeštění očí co nejvíce dopředu. Cvičit můžete kdykoli a kdekoli a nezabere vám to příliš času.

Vystavení teplu

Teplo pomůže aktivovat oční svaly a čočky. Podle čínské kultury obsahuje slunce životní energii, která je důležitá pro zdraví očí a celého těla. Necháte si slunce svítit přímo do zavřených očí a zhluboka u toho dýchejte. Dělejte to alespoň jednou denně po dobu několika minut. Poté si zahřejte dlaně o sebe a opatrně přiložte na zavřené oči. Netlačte a představujte si něco krásného.

převzato z https://lepsija.cz

Chcete dobře vidět do pozdního věku?

Zrak je nejcennějším smyslem člověka. Oči namáháme prací s počítačem, sledováním televize, čtením, neprospívá jim znečištěné ovzduší. Také s věkem se vidění zhoršuje, a proto bychom se o ně měli dobře starat.

Čím je víc pigmentů v buňkách sítnice, tím je lepší její ochrana

Centrální část sítnice, žlutá skvrna, je nejdůležitější pro ostré vidění detailů, čtení, řízení auta, rozeznávání obličejů apod. Jsou v ní koncentrovány pigmenty lutein a zeaxantin. Čím je koncentrace pigmentů vyšší, tím je i lepší její ochrana.

Co jíst?

Vysoká koncentrace karotenoidů v oku klesá s přibývajícím věkem, proto je důležité je doplňovat. Vyskytují se hlavně v zelenině: v mrkvi, brokolici, kapustě, kukuřici, listovém salátu, čerstvém špenátu, rajských jablkách a zelených fazolkách. Sítnici oka mohou chránit i vitaminy a minerály, např. A, C, E, zinek a selen. Po staletí jsou také známé blahodárné účinky některých rostlinných extraktů, například z borůvek obsahující antokyany, které vykazují antioxidační vlastnosti. Podílejí se také na regeneraci zrakového barviva rodopsinu v tyčinkách sítnice oka a tím výrazně přispívají ke zlepšení vidění za šera a adaptaci na tmu. Světlík lékařský zklidňuje účinky u podrážděných a unavených očí.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky