5.Detoxikace jinak

 


Detoxikace jinak: se změnou jídelníčku také zkuste lázeň nohou

Detoxikace je skvělá cesta, jak z těla vyloučit vše, co v něm nemá být. A nemusí probíhat jenom tak, že změníte jídelníček. To je sice jedna z nejznámějších variant, ale rozhodně se nejedná o variantu jedinou. Existuje ještě jedna cesta, spojená s tím, že si vytvoříte lázeň, do které namočíte své nohy. Jak na to a co vám to přinese?

Detoxikace s využitím jablečného octa

Ano, ten se dá dokonce i pít, ale my se podíváme na jinou formu detoxikace. Při té není nutné nijak zvlášť měnit své stravovací návyky, jelikož postačí, když si připravíte lázeň, do které budete namáčet své nohy. Základem je již zmíněný jablečný ocet. Ten smíchejte s horkou vodou a máte hotovo. V tu chvíli je k dispozici speciální, a přitom velmi jednoduchá detoxikační lázeň. Ideální je použít na 2 litry vody zhruba 100 ml octu. V případě potřeby je možné poměr zvýšit, nebo snížit.

Jak a kdy detoxikační lázeň používat?

Detoxikace by obecně měla mít intenzivnější formu, což znamená, že je vhodné provádět tento postup několik dní za sebou. Každý den namočte do lázně své nohy na dobu asi třicet minut. To by mělo stačit k tomu, aby síla jablečného octu vytáhla z těla to, co v něm nemá být. Není vyloučeno, že první dny se voda vlivem toho obarví na tmavší odstín. Jakmile se barvit přestane, znamená to, že je vaše tělo výrazně čistší.

Co detoxikace dokáže?

Je toho mnoho. V první řadě se zbavíte různých toxinů, volných radikálů, těžkých kovů, ale třeba i parazitů. Obecně se tak zlepší fungování a zdraví vašeho těla, což se následně projeví v dalších doprovodných oblastech. Zlepšíte zdraví svých vnitřních orgánů, zlepšíte zdraví a krásu své kůže, stejně jako zrychlíte svůj metabolismus, což se může pozitivně podepsat i na vaší váze, která bude klesat.

Jablečný ocet lze použít i samostatně

Je dobré ho mít doma k dispozici, jelikož v samostatné neředěné formě pomůže i jinak. Hodí se jako pomoc při bodnutí hmyzem, hodí se při bradavicích, eliminuje suchou pokožku, nebo se hodí pro masírování unavených namáhaných svalů. Umí také eliminovat zápach nohou, pomáhá zesvětlit stařecké skvrny, a dokonce přispívá také k regeneraci v případě popálenin od slunce.

Převzato z https://www.zdravestravovani.eu

Detoxikace a bylinky

Jak to v našem těle funguje Aby naše tělo mohlo správně pracovat, je třeba mu dodávat kvalitní přísun živin. Často se ale stává, že z naší potravy se do těla dostanou také různé škodliviny, jedy, tzv. toxiny, které je třeba následně vyloučit.

Kromě škodlivin ze stravy přijímáme i škodliviny z ovzduší přes plicní systém, odkud se dále dostávají do krve. A náš největší orgán kůže má na starosti vylučování toxinů přes ni pocením. Čím více škodlivých jídel budeme jíst, tím budeme tvořit i větší zátěž na naše orgány, které se mohou postupem let zanést a tím budou i horší pracovat, což se v konečném důsledku odrazí i našem zdravotním stavu a na tom jak se budeme cítit.

Kdy se detoxikovat Nejlepší čas na detoxikaci organismu je zpravidla na jaře, po zimě, kdy jsme během ní konzumovali převážně množství těžkých, mastných jídel, moučníků, příznakem čehož může být i přírůstek na váze. Druhou alternativou je podzim, kdy máme k dispozici hodně čerstvého ovoce a zeleniny. Je vhodné se detoxikovat alespoň ročně, preventivně, nebo v případě, že se necítíme zdravotně dobře cíleně.


Příznaky kdy je třeba se detoxikovat málo energie, celková únava, deprese
časté pocity zlosti, negativismus
bolesti hlavy, nachlazení
hemeroidy, časté plyny, nadýmání, zácpa, průjem
nadváha
svědění na kůži, alergie, akné, ekzémy
padání vlasů, lámaní nehtů
oční záněty, zažloutlé oční bělmo
bílý povlak na jazyku

Při detoxikaci se převážně popíjí voda, čerstvě vymačkané šťávy z ovoce a zeleniny, bylinkové čaje a vynechávají se určité druhy potravin, jako sladkosti, maso, pečivo a alkohol.


Bylinky na detoxikaci

Benedikt lékařský - udržuje dobrou obranyschopnost vůči zvýšeným kvasným a hnilobným procesům v zažívacím traktu
bříza bělokorá - vhodná pro léčbu močových cest a měchýře, při odstraňování ledvinových kamínků
česnek medvědí - součást jarních kúr na pročištění
třapatka nachová - při léčbě žaludečních vředů, gastritid a prostaty
máta peprná - odstraňuje plynatost a křeče
ostropestřec mariánský - při regeneraci silně poškozené jater, i po chemoterapii
pampeliška lékařská - odbourává z těla cholesterol a toxiny, při močových chorobách
rozmarýn lékařský - celkově zlepšuje jaterní funkce, hlavně u nezánětlivých onemocnění
pískavice řecké seno - na žaludek, podle studií má potenciál jako preventivní agent při rakovině tlustého střeva
kopřiva - kopřiva dvoudomá - pročišťuje krev, léčí záněty ledvin, jater a pročišťuje močové cesty

Doplňující prostředky při detoxikaci Kromě vnitřní detoxikace lze toxiny vyloučit i přes kůži. Doporučené je saunování - suchá sauna, parní sauna, sauna s bylinkami, lázně, ale i detoxikační medová masáž. Na pročištění plic je vhodný pobyt v solné jeskyni.

Prevence zdraví = vyvážená strava Další možností, jak předejít zanesení organismu je střídmé stravování. Ne nadarmo se říká, že jsme, co jíme. Stačí se podívat do minulosti, jak žili a stravovali se naši předkové a podle toho se stravovat. Bylo to zelí, mrkev, luštěniny, celozrnný chléb a pila se čistá voda. Dnešní jídla, které jsou prezentovány jako české, jsou velmi těžké a v minulosti byly považovány za sváteční jídla, kterými se hostili návštěvy. Pro správné fungování organismu by proto měla být naše strava vyvážená a připravená ze základních surovin. Nejzdravější je přitom konzumovat ty potraviny, které se běžně pěstují v naší zeměpisné šířce.

Doporučené potraviny:

ovoce: jablka, maliny, černý rybíz, borůvky

zelenina: brambory, zelí, červená řepa, špenát, česnek, cibule

ořechy: vlašské ořechy, mandle

semena: lněné, dýňová

celozrnné obilniny: žito, oves, ječmen, pohanka, pšenice, špalda, celozrnná rýže

luštěniny: hrách, čočka, fazole, sója, bob, cizrna

rybí maso: tuňák, makrela, treska, losos, candát, pstruh, úhoř


Omezit je třeba:

sůl,

bílý cukr,
bílá mouka a výrobky z ní: pizza, bílé pečivo, moučníky,
mléko a mléčné produkty z ní: smetany, sýry, másla,
masa - hlavně ty s vysokým obsahem tuku - hovězí, jehněčí, vepřové, kuřecí s kůží,
uzené masné výrobky, smažené masové jídla.

20 diuretických potravin, které detoxikují organismus, přispívají k hubnutí a snižují krevní tlak

Pokud máte problém se zadržováním vody nebo hypertenzí, pak byste se měli zamyslet nad výhodami diuretických potravin.

Tyto potraviny se hodí i ke zhubnutí, protože z vašeho těla odvedou přebytek vody a budou jej udržovat zdravé.

Místo užívání tabletek na odvodnění byste měli vyzkoušet provést určité změny ve stravě. Proto uvádíme přehled potravin s vysokým diuretickým účinkem.

1. Citron

Je velmi prospěšný při hypertenzi a je na prvním místě mezi potravinami, které jsou pacientům doporučovány. Citron navíc dodává vodě lepší chuť. Nemusíte sníst celý citron, stačí pít citronovou šťávu. Na to se dá velmi dobře zvyknout, protože stačí přidat citron do vody či pití podávanému ke každému jídlu. Citron pomáhá také při léčbě infekcí močových cest.

2. Oves

Kromě toho, že přispívá k hubnutí, funguje oves také jako skvělé diuretikum. Obvykle jako diuretikum funguje zelenina a ovoce s vysokým obsahem vody, ale oves dokáže nasát cholesterol a další látky. Při zadržování vody byste měli oves konzumovat také, protože je při tomto problému jeho použití velmi prospěšné. Bez ohledu na to, zda bojujete s vysokou hladinou špatného cholesterolu nebo proti nadváze, měli byste den začínat určitě ovesnou kaší.

3. Celer

Celer je močopudný, protože je plný vody. Jeden z výzkumů potvrdil, že objem vody, který je obsažen v potravinách, jež konzumujete, je vedle samotného pití pro hydrataci vašeho těla také velmi důležitý. Pokud nemáte rádi celer, nebo vám nejde pořádně rozkousat, pak byste si z něj měli připravit smoothie spolu s dalšími druhy ovoce a zeleniny, které jsou zde uvedeny. Tak připravíte pro své tělo dokonale zdravý nápoj.

4. Růžičková kapusta

I když růžičková kapusta není příliš chutná, měli byste se naučit ji jíst, protože její konzumace přináší řadu výhod. Tato košťálová zelenina je také velice zdravá, jelikož obsahuje řadu antioxidantů a velmi málo kalorií. Pokud vám nechutná, pak ji rozmixujte s dalšími druhy zeleniny a udělejte z ní chutný pokrm.

5. Zázvor

Nemusíte konzumovat velké množství zázvoru, abyste pocítili jeho účinek. Je velmi účinný i v malém množství a stačí třeba přidat kousek kořene do vody, kterou pijete, či do pokrmu, který jíte. Jelikož přispívá k očistě organismu, velmi často se využívá v detoxikačních programech. Ale zázvor má ještě něco navíc - funguje jako skvělé diuretikům, které pomáhá zbavit tělo zadržovaných tekutin. Nezapomeňte si zázvor koupit a využít jeho výhod.

6. Červená řepa

Kromě toho, že je řepa skvělé diuretikům, je také bohatá na antioxidanty, hlavně na vzácný betalin. Vždy byste měli kupovat čerstvou řepu, která je snazší na přípravu. Čerstvá řepa tělu také dodá více antioxidantů oproti řepě zavařené. Bohužel se ale v supermarketu častěji objevuje zavařená řepa, ale čerstvá řepa není k vidění tak často.

7. Jablečný ocet

To nejdůležitější na jablečném octu je, že má diuretický účinek a pomáhá očišťovat tělo od přebytku tekutin, čímž zlepšuje funkci močové soustavy a celkové zdraví. Jablečný ocet také podporuje trávicí systém a čistí vodu. Můžete jej konzumovat s jakoukoliv potravinou, ale pokud jej chcete využít jako diuretikum, pak byste jej měli přidat do vody a vypít. Stačí i malé množství jablečného octa.

8. Zelí

To nejdůležitější na zelí je, že má diuretický účinek. Zelí navíc obsahuje velmi zdravé látky, které dokážou léčit rakovinu a omezit riziko vzniku srdečních chorob. Můžete si připravit zelnou polévku. Nakrouhejte či nakrájejte zelí a vařte jej doměkka. Nesolte jej moc, protože tím by se snížil diuretický účinek při odstraňování usazeného sodíku.

9. Brusinkový džus

Brusinkový džus je dalším účinným diuretikem, které pomáhá při léčbě infekcí močových cest. Obsahuje antioxidanty, které dokážou odbourat volné radikály a udržovat hladinu draslíku v těle. Vyhněte se zpracovaným a chemicky ošetřeným brusinkám a pro dosažení těch nejlepších výsledků si kupte čerstvé a přírodní brusinky, nebo brusinkový džus.

10. Lilek

Lilek je považován za skvělé přírodní diuretikum. Lidé dokonce pijí vodu vyvařenou z lilku za účelem odvodnění. To asi není úplně to nejlepší řešení, ale místo toho můžete lilek použít jako přílohu a využít tak jeho výhod.

11. Petrželka

Petrželka je dalším diuretikem, které má pozitivní vliv na zdraví člověka. Funguje jako ozdoba pokrmů, která obsahuje různé druhy antioxidantů. Můžete ji jíst čerstvou, nebo pokud vám nechutná, můžete ji při vaření přidat do jídla nebo s ní osvěžit vodu, kterou pijete. Výrazná chuť petrželky může osvěžit i váš dech.

12. Kofeinové nápoje

Veškeré kofeinové nápoje, např. čaj a káva, jsou skvělými diuretiky. Ale pokud je řeč o tomto druhu diuretik, musíme zmínit i jejich negativní účinky. Kofein, který obsahují, může na tělo působit negativně, a proto byste se měli poohlédnout spíše po nápojích, které kofein neobsahují, ale zároveň fungují jako přírodní diuretika.

13. Voda

Ačkoliv to může znít poněkud zvláštně, tak voda přispívá k uvolnění přebytku tekutin z těla. Pokud nevypijete dostatek vody, pak bude vaše tělo vodu zadržovat, aby udržovalo stálou hladinu vody v těle. Pokud do vody přidáte trochu citronové šťávy, nebo si připravíte směs horké vody a zázvoru (něco jako zázvorový čaj), pak získáte to nejlepší možné diuretikum. Spojením vody a doplňků s dobrými diuretickými účinky získáte to nejlepší.

14. Rajčata

Syrová rajčata mají silný diuretický účinek. Můžete z nich připravit čerstvý rajčatový džus nebo je použít při přípravě salátů. Nebo můžete do rajčatového džusu přidat mrkev a vodní meloun, abyste dosáhli trochu jiné chuti a lepších výsledků. Rajčata jsou bohatá na lykopen, což je látka, která má výrazný antioxidační účinek, ochrání vás před rakovinou a zlepší stav vašeho srdce.

15. Okurka

Okurky obsahují velké množství vody a stimulují funkci močových cest. Mohou být velmi prospěšné také pro diabetiky, pro osoby, které hodlají zhubnout a pro pacienty s rakovinou. Jsou bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty, které zdravotní stav zlepšují celkově.

16. Vodní meloun

Meloun je plný vody, která podporuje vylučování přebytečné vody a soli z těla. Ale musíte dbát na to, abyste melounu nesnědli moc, protože může zvýšit hladinu cukru v krvi a tím by mohlo dojít k nežádoucím účinkům.

17. Mrkev

Je obecně známo, že mrkev obsahuje základní živiny, které mohou zlepšit váš zrak. Navíc fungují i jako přírodní diuretikum. Můžete ji konzumovat čerstvou, nastrouhanou či nakrájenou, přidávat ji do salátu, nebo uvařit jako přílohu k vašemu oblíbenému jídlu. Bez ohledu na to, v jaké formě ji sníte, určitě využijete všech zdravotních výhod, které přináší.

18. Česnek

Česnek má řadu zdravotních výhod, včetně silného diuretického účinku. Můžete jej přijímat v syrové podobě, nebo ve formě pilulek či prášku. Dobrou zprávou je, že nemusíte sníst moc česneku, abyste pocítili jeho zdravotní přínos. Stačí přidat jeden či dva stroužky do vašeho oblíbeného jídla.

19. Artyčoky

Diuretický účinek artyčoků se dá srovnat s účinkem běžných diuretik. Zlepšují také trávení a mohou přispívat k hubnutí. Navíc obsahují mnoho vitamínů a minerálů a odvádí z těla přebytečné množství tekutin.

20. Chřest

Chřest je jedním z nejzdravějších druhů zeleniny a obsahuje spoustu živin. Kromě toho má silný diuretický účinek a dokáže změnit aroma moči díky obsahu specifických kyselin.

Detoxikace organismu pomocí obyčejné jedlé sody

Narušení rovnováhy v těle, kdy se objeví i toxiny, je nejčastěji způsobeno stravou. Bohužel může přinášet i mnoho nepříjemných komplikací nebo dokonce vážná onemocnění. Výživa je velmi důležitá pro udržení příznivého stavu pH v těle. Některá jídla však tělo okyselují, což se stává spouštěčem buněčného rozpadu a vážných onemocnění.

Při potížích vyzkoušejte jednoduchou ale za to velmi účinnou metodu - jedlou sodu. Podle některých odborníků je nepřekonatelným lékem na tyto komplikace.

Hydrogenuhličitan sodný

Hydrogenuhličitan sodný známý jako jedlá soda a lze ho najít jako minerál na celém světě. Jeho základní vlastností je udržování rovnováhy hodnot oxidu uhličitého, hydrogenuhličitanu a hodnoty pH. V těle pomáhá jedlá soda udržovat orgány v mírně alkalickém stavu, ve kterém lépe fungují například enzymy. Tělo si ale také lépe poradí s bakteriemi a viry.

Lék pro bohaté i chudé

Darko Vujnovic tvrdí, že alkalizací organismu pomocí jedlé sody lze zabránit a vyléčit i ty nejzávažnější nemoci. Tento způsob hojně propaguje. Dokonce vydal i svou knihu s názvem Jedlá soda - lék pro všechny, bohaté i chudé. Příliš kyselé pH totiž vede k buněčnému rozpadu, který způsobuje vážné zdravotní problémy jako je rakovina, kardiovaskulární onemocnění, diabetes a osteoporóza.

Před touto léčbou ale musíte mít pH v těle změřeno odborníky. Rozhodně s jedlou sodou neexperimentujte. Její účinek při nesprávném použití může být i negativní, na to nikdy nezapomínejte.

Jedlá soda není lék jako takový, avšak pomáhá tělu znovu získat ztracenou rovnováhu. Pokud je tělo v rovnováze, není vhodná. Mezi nejčastější příznaky narušení přirozeného pH v těle jsou bolesti hlavy, pocity slabosti, alergie nebo plísňová onemocnění.

Nevolnost je znakem detoxikace

Jedlá soda během zahájení kůry působí detoxikačně. Kromě vyrovnání pH v těla navíc urychluje metabolické procesy. Jedlou sodu konzumujte dva až tři dny a připravte se na nežádoucí účinky. Mohou se odstavit nevolnosti i průjmy. To je ovšem jen známkou toho, že se toxiny dostávají ven z těla.

Příjemnější metodou, jak jedlou sodu přijímat, je smíchat ji s medem a nechat volně rozpustit v ústech. Tím zabráníte přímému promíchání ze žaludečními šťávami a kyselinami, ale dojde ke vstřebání slinami. Během této terapie se vyhněte masu, cukru a bílé mouce. Během detoxikace bude vhodná zdravá strava, klidně v syrové podobě, která dodá tělu mnoho vitamínů.

Tělesné tekutiny zdravého člověka by měly být v rozmezí pH 7,1 až 7,5. Pokud máte podezření, že některé z vašich zdravotních obtíží může souviset s vnitřní nerovnováhou těla, bude nejprve nutné navštívit lékaře a provést přesné měření vašeho pH. Až v případě, že bude vaše pH kyselé, můžete vyzkoušet jednoduchou terapii. V opačném případě neriskujte negativní účinky.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky