63.Očista cév

 

Očista cév od tuku a vápníku

Tato nápojová kůra odstraňuje vápník a tuk usazený v těle a v cévách. Posiluje srdce, upravuje tlak. Po 3 týdnech pití pocítíte v těle příjemně omlazení. Zvápenatění a vedlejší příznaky jako je zhoršené vidění nebo sluchové obtíže se postupně zmenšují a odcházejí. Po 3 týdnech kúry by měl člověk kúru na 8 dní vynechat a poté opět 3 týdny pokračovat. Pak se dostaví pronikavý úspěch.

Budeme potřebovat

  • 0,5 kg citronů i s kúrou (5-6 kusů)

  • 3 paličky kvalitního česneku (cca 30 stroužků)

  • 1 litr vody

Citrony omyjeme v horké vodě nakrájíme na malé kousky. Česnek očistíme nakrájíme na půlky. Vše spolu umixujeme na kaši. Vylijeme do vody a necháme přejít varem.Hned odstavíme.

Přecedíme přes sítko a nalijeme do lahve. Skladujeme na chladném místě nejlépe v chladničce.Pijeme denně 2 cl před jídlem (tj. 1 štamprle). Buď ráno před snídaní nebo před obědem. Tuto levnou a neškodnou léčivou kúru by měl člověk opakovat každý rok.Zápach a česnekovou vůni vůbec necítíme. Účinek citrónu s česnekem se projeví naplno.Člověk může zase dobře spát a nemusí v noci pobíhat. Vápník se rozpustil.Věřte nebo nevěřte pokud nemáte vředy můžete zkusit - v podstatě to může organismus podpořit i imunitu.

Bylinné čaje na čištění krve

  • Smíchejte 20 g natě řebříčku obecného, 20 g natě zeměžluče lékařské, 10 g natě máty peprné, 10 g listu jitrocele kopinatého. 2 čajové lžičky směsi přelijte 0,5 1 vroucí vody, 15 minut přikryté vyluhujte. Pijte 2x-3x denně na lačno.
  • Připravte směs 20 g listu kopřivy dvoudomé, 10 g listu jitrocele kopinatého, 10 g natě pelyňku pravého, 10 g listu ořešáku královského, 10 g kořene pampelišky (smetanky lékařské). 2 lžíce směsi přelijte 0,5 l vroucí vody a necháte 15 minut vyluhovat. Přeceďte a pijte 3x denně po třetině nálevu.
  • Smíchejte 20 g natě kopřivy dvoudomé, 20 g květu černého bezu, 20 g trnky obecné, 40 g listu břízy bělokoré. 1 čajovou lžičku směsi přelijte 200 ml vroucí vody, necháte 5 minut vyluhovat, sceďte. Pijte denně 2 až 3 šálky teplého čaje.
  • Přelijte 1 čajovou lžičku květů bezu černého 300 ml vroucí vody, 10 minut vyluhujte, sceďte a pijte denně 2 šálky po 150 ml.
  • Přelijte 20 g zemědýmu lékařského 200 ml vroucí vody, 10 minut vyluhujte, sceďte. Pijte po doušcích přes celý den.

Šťávy

  • Čerstvá šťáva z petržele - 100 ml denně nalačno - čistí krev.
  • Vylisujte šťávu z kořene čekanky obecné a 3-4 lžíce šťávy dejte do šálku mléka. Pijte 3x přes den.
  • Krvetvorná šťáva se připravuje z 60 ml červené řepy, 40 ml mrkve a 40 ml kopřivy. Pijte ji lx denně ráno nalačno.
  • Trnka obecná posiluje látkovou výměnu a čistí krev. Naše babičky vyráběly trnkové víno: tmavé, dobře dozrálé trnky rozmačkejte, zalijte vroucí vodou v množství 1 l na 1 kg trnek. Po vychladnutí přidejte trochu vinných kvasinek a nechte týden kvasit, každý den dobře zamíchejte. Potom vylisujete šťávu, na 1 l šťávy přidejte 200 g cukru a nechte kvasit v demižonu s kvasnou rourkou.
  • Krev čistí i bezinková šťáva nebo víno.
  • Vložte 30-60 umytých listů z vlašského ořešáku do 0,7 l suchého bílého vína do velké nádoby a necháte 8-12 dnů vyluhovat. Přes plátno přeceďte a podávejte 1 malou skleničku vína před obědem i 1 před večeří. Víno popíjejte aspoň dva měsíce.

Vyčistěte svou krev. Poslouží vám k tomu správné potraviny jako jablka nebo grapefruit

Krev je tou nejdůležitější tekutinou v našem těle. I proto bychom měli myslet na to, aby v ní nebyla žádné nečistoty, které mohou náš organismus ohrožovat. Čistit krev nemusí jenom dialýza, ale mohou to zajistit i správné potraviny. Zjistěte, které jsou ty pravé.

Voda z kohoutku

Začneme tím patrně nejobyčejnějším. I běžná voda z kohoutku je skvělým pomocníkem při čištění krve. Stačí ji pít pravidelně každý den a dodržovat správná pitný režim. To znamená asi 2 litry vody denně.

Borůvky

Oblíbené ovoce, které si lze zdarma nasbírat v lese. Nejenom, že mají mnoho možností využití. Jsou i skvělou volbou, jak se dá efektivně vyčistit krev pomocí snadné přírodní metody. Stačí je konzumovat.

Brusinky

Známé jsou hlavně jako pomocník na močové ústrojí, ale stejně tak dobře umí zajistit i čistotu vaší krve. Zařaďte je do jídelníčku jak ve formě celých brusinek, tak i ve formě šťáv, nebo nápojů.

Káva

V nadměrném množství může škodit. To ví každý. Když to s ní nebudete přehánět, může naopak pomoci. Pomůže v mnoha oblastech vašeho zdraví a jednou z nich je i čistota vaší krve. Zkuste ji.

Česnek

Je znám jako přírodní antibiotikum a doporučuje se při nachlazení. Tím ale jeho síla nekončí. Hodí se i když chcete prospět své krvi. Ideální je prolisovaný čerstvý česnek s trochou medu.

Grapefruit

Nebojte se jejich kyselosti. Není tak strašná, jak se říká. A až zjistíte, jak výrazně dokážou prospět vašemu tělu, dost možná jimi nahradíte klasické mandarinky nebo pomeranče.

Jablka

Nejznámější a nejběžnější druh ovoce u nás. Je jedno, jakou odrůdu zvolíte. Důležité je jíst jablka pravidelně a pokud možno i se slupkou. V ní je totiž obsažena i velmi důležitá vláknina.

Pročistěte si cévy přírodně. Tyto potraviny vám pomohou

Zdraví srdce i celého kardiovaskulárního systému by mělo být naší naprostou prioritou. Chcete-li se vyhnout onemocnění srdce a snížit riziko infarktu, musíte se o své srdce a cévy poctivě starat a udržovat je v dobré kondici. Právě zanesené cévy mohou být přímou příčinnou infarktu nebo mozkové příhody. Neriskujte a dopřejte jim pořádnou očistu ještě dnes. Nebudete potřebovat žádné léky nebo doplňky stravy, stačí zvolit vhodné potraviny.

Avokádo

Řada studií potvrdila, že každodenní konzumace tohoto zázračného ovoce zbavuje krev nadbytku špatného cholesterolu, čímž přispívá k čištění cév. Obsahuje také zdravé tuky, bílkoviny a vlákninu, které jsou pro naše zdraví naprosto klíčové. Dopřejte si třeba avokádovou pomazánku nebo si položte plátek avokáda jen tak na toast. Chutná výborně a navíc je zdravé.

Chia semínka

Chia semínka se řadí mezi tzv. superpotraviny. Už tento název sám o sobě naznačuje, že nepůjde jen tak o něco obyčejného. Chia semínka skutečně poskytují řadu úžasných zdravotních benefitů. Mezi nimi i schopnost čistit cévy a podporovat jejich pružnost. Obsahuje také mnoho antioxidantů a i omega 3-mastné kyseliny, které celkově prospívají našemu organismu s dodávají mu všechny potřebné látky. Skvělé jsou také v boji proti vysokému tlaku vysokému cholesterolu.

Pomeranče

Milujete tyto šťavnaté citrusy? Pak si se zdravím cév těžkou hlavu dělat nemusíte. Jsou plné pektinu, druhu vlákniny, který blokuje vstřebávání špatného cholesterolu a udržuje naše cévy v dobré formě. Dobře funguje také vitamín C, který cévy zpevňuje a chrání před vlivy toxických látek.

Káva

Po letech, kdy byla káva zatracována a byly jí připisovány negativní účinky, se zdá, že to není tak úplně pravda. Některé studie dokazují, že pití kávy snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění až o 20 %. Buďte ale v konzumaci střídmí, naprosté maximum jsou tři šálky denně.

Granátové jablko

Obsahuje mnoho antioxidantů, které brání vzniku nánosů uvnitř cév. Pomáhá zachovávat jejich průchodnost a podporuje správnou činnost srdce i celého krevního oběhu.

Ořechy

Ořechy jsou sice bohaté na tuky, ale na ty zdravé. Můžete si je tedy bez výčitek dopřát, ale samozřejmě v rozumném množství. Dodají vám také dostatek vitamínu E a vlákniny. Nejlepší volbou jsou mandle. Ty mají ideální poměr živin, který vám skutečně prospěje.

Olivový olej

Olivový olej patří určitě mezi jedny z nejzdravějších olejů na vaření vůbec. Neuděláte s ním chybu ani při tepelné úpravě, ani do studených pokrmů. Dejte přednost oleji, který je za studena lisovaný a extra panenský. Pravidelná konzumace olivového oleje může zmírnit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Existuje celá řada způsobů jak zanesené cévy léčit přírodně. Nemusíte hned zasahovat s pomocí léků nebo chemie. Důležité nicméně je navštívit lékaře a informovat se o stavu vašich cév. Je klíčové znát jejich skutečný stav, abyste věděli, zda postačí změna životosprávy a stravy nebo je vyžadován zákrok lékaře nebo léčebná kúra. V každém případě je vhodné zařadit tyto potraviny do svého běžného jídelníčku, protože působí jako prevence a pomohou vám bránit se podobným problémům v budoucnu.

Kromě vhodného stravování je však nesmírně důležitý i pravidelný pohyb, který nám zaručí správnou cirkulaci krve a ta sama o sobě dokáže poměrně účinně proplachovat a čistit zanesené cévy. Pro zdraví našeho srdce je pohyb také velmi důležitý a stojí za schopností srdce zvládat stres i nenadálé vypětí. Ochrání vás tedy před infarktem i srdeční slabostí. Pokud pravidelně nesportujte, nezačínejte příliš zostra, stačí rychlá chůze nebo třeba plavání. Později můžete zařadit běh nebo jinou vytrvalostní aktivitu, která pomůže srdci zvýšit kapacitu a připravit se na jakoukoliv zátěž.

Potraviny, které pročistí vaše cévy přírodním způsobem. Zde je seznam

Existuje několik obzvláště prospěšných potravin na zprůchodnění a čištění cév od nánosů cholesterolu a tuků.

Pročišťováním krevních cév tak účinně zabráníte vzniku aterosklerózy. Jde o vážné onemocnění, které může vést k selhání srdce, infarktu či mozkové mrtvici.

Ryby

Jak zjistila studie na Univerzitě v Southamptonu, ryby a obzvláště tuňák a losos, jsou vysoce účinné při prevenci ucpávání cév díky svému obsahu omega-3 mastných kyselin.

Tyto látky brání oxidaci cholesterolu, ukládání nánosů v cévách a tvorbě krevních sraženin.

Špenát

Špenát je velmi bohatý na kyselinu listovou a draslík. Tyto dvě látky jsou extrémně nápomocné při předcházení vysokého krevního tlaku.

Kromě toho, špenát zabraňuje tvorbě nadměrného cholesterolu a chrání před srdečním selháním z dlouhodobého hlediska.

Je také bohatý na lutein - látku, která chrání před věkem podmíněnou makulární degenerací očí.

Česnek

Zdravotní účinky česneku při předcházení více druhů onemocnění, zejména vysokého krevního tlaku a nemocí srdce, jsou známé již dávno.

Několik studií v současnosti potvrdilo, že česnek je prospěšný především proti kornatění tepen (ukládání vápníku).

Brusinková šťáva

Na pročištění arterií od nánosů a cholesterolu stačí vypít jen 3 sklenice brusinkové šťávy za týden.

Jedinečné léčebné účinky brusinek pocházejí z jejich vlastnosti zvyšovat schopnost buněk absorbovat a spalovat tuk na produkci energie.

Spalováním tuku v buňkách se brání jeho ukládání v cévách.

Olivový olej

Vynikající účinky olivového oleje v souvislosti s prevencí cholesterolu byly potvrzeny několika studiemi.

To, co tento olej dělá obzvláště přínosným, je jeho vysoký obsah mononenasycených kyselin, které dokáží vyčistit arterie od nahromaděného špatného LDL cholesterolu.

Rajčata

Rajčata mají v sobě velké množství lykopenu. Ten je podle jedné korejské studie speciálně vhodný pro předcházení hrubnutí a tuhnutí tepen.

Jiné studie potvrdily, že ženy, které pravidelně konzumovaly rajčata jsou méně náchylné na kardiovaskulární onemocnění.

Ovesné vločky

Ovesné vločky obsahují vlákninu, která brání tvorbě cholesterolu.

Podle studií, 1 a půl až 2 sklenice (300 až 400 ml) vloček denně dokáže snížit hladinu cholesterolu v krvi až o 20%.

Toto číslo může znamenat rozdíl mezi užíváním a neužíváním léků na cholesterol, které mívají mnoho nebezpečných vedlejších účinků.

Granátové jablko

Granátové jablko je extra bohaté na antioxidanty. Jde o jedno z nejlepších ovocí na prevenci kornatění tepen.

Omezováním množství cholesterolu v krvi snižuje poškození cév a předchází procesu aterosklerózy.

Kiwi a ananasový meloun

Důkladně pročistit arterie dokážete i tím, pokud budete konzumovat 200 gramů ananasového melounu a kiwi denně.

Tyto druhy ovoce jsou bohaté na antioxidanty, které mají extrémní přínos pro snižování hladiny špatného LDL cholesterolu v krvi.

Hroznové víno

Hroznové víno obsahuje bioflavonoidy resveratrol a quercetin bránící oxidaci cholesterolu. Tím se efektivně snižuje ukládání nánosů na stěnách krevních cév.

Hrozny také snižují riziko onemocnění srdce a riziko tvorby krevních sraženin.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky